102 másodpercen keresztül működött a dél-koreai mesterséges Nap
A tudósok évtizedek óta a fúziós energiát tartják a tiszta energiaforrások szent gráljának. Ez a technológia elméletileg korlátlan mennyiségű elektromos áramot képes előállítani szén-dioxid-kibocsátás nélkül, ráadásul anélkül, hogy a hagyományos atomerőművekre jellemző, hosszú élettartamú radioaktív hulladék keletkezne. Most a Koreai Fúziós Energia Intézet (KFE) kutatói jelentős lépést tettek afelé, hogy ez a vízió valósággá váljon. A KSTAR – azaz a Koreai Fejlett Szupravezető Tokamak Kutatóreaktor – nevű berendezésük 102 másodpercen keresztül stabilan fenntartotta a plazmát fúziós hőmérsékleten, azaz 100 millió Celsius-fokon. Ez a hőmérséklet körülbelül hétszer magasabb, mint a Nap magjában uralkodó érték. Ezért óriási eredmény a koreaiak mesterséges Napja


Követés