Egy japán miniszter szerint „új világrendre” van szükség

2023.01.08.
Olvasási idő: 1 perc

Japán kereskedelmi és ipari minisztere csütörtökön kijelentette, hogy „új világrendre” van szükség a hidegháború utáni szabadkereskedelemben és gazdasági egymásrautaltságban virágzó autoritárius rezsimek felemelkedésével szemben.

“Az autoritárius országok rendkívüli hatalomra tettek szert, mind gazdaságilag, mind katonailag. Most egy olyan világrendet kell újjáépítenünk, amely a szabadság, a demokrácia, az emberi jogok és a jogállamiság alapvető értékein alapul” – mondta Yasutoshi Nishimura, Japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztere.

De mit takar majd vajon ez az új világrend, amelyet Nishimura megálmodott? Lesz az embereknek lehetőségük szabadon kifejezni véleményüket az interneten? Szembeszállhatnak majd a radikális ideológiákkal az iskolákban? Megkérdőjelezhetik a választások eredményét? Vagy ez csak a tekintélyelvűség egy újabb formája lesz egy PR-kampánnyal?

Nishimura megemlítette jövőheti látogatását a Japán miniszterelnöknél, Fumio Kishida-nál. A találkozón várhatóan olyan témákról beszélgetnek majd a miniszterek, mint Ukrajna, Észak-Korea és Kína Tajvannal kapcsolatos feszült viszonya.

A Japán miniszterelnök a héten azt mondta, hogy Tokió új biztonságpolitikáját fogja megvitatni, miután Washington kulcsfontosságú szövetségese a növekvő ázsiai kínai hatalommal szembeni fellépésben a múlt hónapban bemutatta a második világháború óta a legnagyobb haderőfejlesztését.

Nishimura arra figyelmeztetett, hogy a demokráciáknak meg kell védeniük ipari erejüket és védekezniük kell a technológiai lopások ellen. Különösen azok ellen, amelyeket katonai célokra használhatnak fel. Bátorította az amerikai-japán együttműködést a félvezetők, a biotechnológia, a mesterséges intelligencia és a kvantumtudomány területén túlmenően is. Ezentúl ígéretet tett arra is, hogy szorosabban együttműködik Washingtonnal az exportellenőrzés terén.

„Szigorú, nemzetközi együttműködésen alapuló exportellenőrzéseket fogunk végrehajtani, miközben szorosan részt veszünk az Egyesült Államokkal és más érintett országokkal folytatott eszmecserében” – mondta.

Beszéde előtt Nishimura találkozott Gina Raimondo amerikai kereskedelmi miniszterrel. A pároshoz csatlakoztak az IBM és a japán Rapidus Corp. vezetői, hogy megvitassák a félvezetők kutatás-fejlesztése terén folytatott együttműködésüket.

Érdekelhet még: Nyakig vagyunk a slamasztikában, milyen jövő várhat ránk?

Rebeka

2021-ben kezdtem el érdeklődni a kriptovaluták - elsősorban a bitcoin - iránt, ekkor mélyedtem el a programozás világában, és kezdtem el tanulmányaimat gazdaságinformatikus szakon. A tartalomgyártás mellett gyakran részt veszek különböző Bitcoin rendezvényeken, konferenciákon, ami nagyban rásegít, hogy még inkább a kriptoközösség tagjának érezzem magam.

Latest from Blog

Új, titkos lopakodó vadászgép bukkant fel az 51-es körzet felett

A katonai repüléssel, amerikai védelmi hírekkel foglalkozó egyik amerikai újság legújabb posztjában bemutatnak egy olyan hőkamera-felvételt, amely valószínűleg egy korábban sosem látott, következő generációs lopakodó vadászgép terveit fedheti fel. A gép jellegzetes

Egy 1917-es fotón tűnt fel egy modern szörfös napjainkból

A lentebb látható fényképet több mint száz évvel ezelőtt készítették Kanadában: férfiak, nők és gyerekek egy csoportját örökítette meg, amint egy domboldalon gyülekeznek. Az éles szemű szemlélők azonban valami egészen különöset vettek

Megtalálták az ízületi gyulladás ellenszerét

Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (CDC) adatai szerint körülbelül 53 millió amerikai felnőtt szenved ízületi gyulladásban (artritisz), és ez a szám várhatóan tovább nő, ahogy az emberek egyre tovább élnek. Ez