Egy hacker állítólag 100 millió T-Mobile ügyfél adatait lopta el

2021.08.16.
Olvasási idő: 2 perc

A Magyarországon is sok ügyféllel rendelkező T-Mobile csoport belső vizsgálatot rendelt el, miután megjelent egy adatlopásról szóló állítás. Egy hackerek által sűrűn látogatott fórumon jelent meg még tegnap az a poszt, amely szerint valaki feltörte a T-Mobile szervereit és adatbázisokat lopott el. Ezekben az adatbázisokban állítólag 100 millió ügyfél személyes adata található meg. Ebből 30 millió ember TB-számát, jogosítványszámát és születési adatait árulják most 6 BTC-ért. Az adatokat áruló fórumon nem esik szó az adatok származásáról, de egy bennfentes szerint még két hete törtek be a T-mobile Prod, Staging és Development Oracle adatbázis szervereire.

Két hete törtek be a T-Mobile szervereire

A személyes adatok között ott vannak a telefonszámok, nevek mellett az IMEI számok (a SIM kártyát azonosító 15 számjegyű nemzetközi kód), PIN kódok, TB-számok, jogosítvány számok és születési dátumok is. Plusz az adatokban az állítások szerint van állítólagosan IMSI adat is, ami a felhasználót azonosítja. Így nagyon könnyen beazonosíthatóak vagyunk PIN-kóddal együtt. A hacker az állítólagos adatlopás bizonyítékaként egy fényképet tett fel a fórumra, amelyen az látható, hogy SSH kapcsolaton keresztül egy Production (éles) szerverre csatlakozik, ahol Oracle fut.

Feltörés

Az adatlopást először jelentő Motherboard szerint a hackerek által megosztott adatminták egyértelműen igazolhatóak voltak, mint T-Mobile ügyfelek adatai. A különféle fórumokon már most komoly az érdeklődés az adatok után. Így érthető, hogy a hacker miért nem akart bajlódni a céggel való egyezkedéssel vagy zsarolással. A T-Mobile egyetlen közleménye eddig az volt, hogy vizsgálják az esetet. A hackerek egyébként azt is nyíltan elmondták, hogy a támadást azért hajtották végre, hogy az Egyesült Államok ellen lépjenek fel még egy 2019-es eset kapcsán.

Akkor Németországban az amerikai és török hírszerzők állítólagosan letartóztatták és megkínozták a több amerikai szervezetet is beperlő John Erin Binnst. Nem ez az első, hogy a T-Mobile hackertámadások okán kerül a kereszttűzbe. Nemrég egy ügyfél perelte be a céget, miután sok százezer dollárt bukott azon, hogy ellopták a telefonszámát. És nem ő volt az egyetlen, korábban egy kriptos cég vezérigazgatójától loptak el közel 9 millió dollárt a telefonszáma eltulajdonításával.

Tomasito

Leginkább a technológiai és tudományos témák mozgatnak meg, főleg a blokkláncok és a kriptovaluták technológiai háttere, a valós felhasználási esetek valamint a privacy kapcsán felmerülő lehetőségek érdekelnek. Pénzügy-IT háttérrel bírok, a kriptovaluták mellett elég sok különféle területen építettem tapasztalatot.

Latest from Blog

Új, titkos lopakodó vadászgép bukkant fel az 51-es körzet felett

A katonai repüléssel, amerikai védelmi hírekkel foglalkozó egyik amerikai újság legújabb posztjában bemutatnak egy olyan hőkamera-felvételt, amely valószínűleg egy korábban sosem látott, következő generációs lopakodó vadászgép terveit fedheti fel. A gép jellegzetes

Egy 1917-es fotón tűnt fel egy modern szörfös napjainkból

A lentebb látható fényképet több mint száz évvel ezelőtt készítették Kanadában: férfiak, nők és gyerekek egy csoportját örökítette meg, amint egy domboldalon gyülekeznek. Az éles szemű szemlélők azonban valami egészen különöset vettek

Megtalálták az ízületi gyulladás ellenszerét

Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (CDC) adatai szerint körülbelül 53 millió amerikai felnőtt szenved ízületi gyulladásban (artritisz), és ez a szám várhatóan tovább nő, ahogy az emberek egyre tovább élnek. Ez